fbpx

Pewniak nad Morzem Adriatyckim, gdzie spełniona obietnica dobrej pogody i ogrom możliwości zwiedzania to gwarancja niezapominanego wyjazdu.

Do dziś niezmiernie się dziwimy słysząc, że ktoś jeszcze nie zna, że ktoś jeszcze nie był. Natomiast dobrze znamy tych, którzy co roku wracają do Makarskiej już od kilkunastu lat. Dlaczego wracają w to samo miejsce? Czy decyduje o tym najcieplejsze morze w Europie, gdzie temperatura wody nie różni się od egzotycznej Tajlandii? A może kameralne plaże wciśnięte w dalmatyńskie wybrzeże? Pyszna kuchnia śródziemnomorska w przystępnych cenach? Sprawdźcie! 

Koniec kontroli granicznych

Nie lubisz długich podróży autokarem? Od stycznia Chorwacja znajduje się w strefie Schengen. Oznacza, to ni mniej, ni więcej, że do ziemi rakiją płynącej docieramy w jeszcze szybszym tempie. Nie stoimy w kolejkach granicznych, a do przekroczenia granicy niezmiennie wystarczy dowód osobisty bezpiecznie schowany w bagażu. Granicę Polski od Makarskiej dzieli 14 godzin podróży. Nie zdążysz jeszcze dobrze poznać wszystkich w autokarze, a już pilot na miejscu ogłasza pierwszą integrację w centrum miasta. Nie ma bliższego kierunku pobytowego na naszych wyjazdach. Dodatkowo od stycznia mamy ułatwienie w podróży- płacimy w euro! Ceny w dużych marketach są zbliżone do tych, które widzimy na polskich półkach. 

Zmiana na lepsze

W tym roku zapraszamy do nowej bazy noclegowej. Apartamenty premium położone 5 minut od centrum życia nocnego w Makarskiej i promenady. Większość pokoi ma wyjście na słoneczny balkon lub taras. Ścisłe centrum Makarskiej może pochwalić się brakiem wielkich hoteli. Chorwacja pod tym względem różni się znacznie od zabudowanego wybrzeża, jakie znamy z hiszpańskich kurortów. Jeśli lubisz mieć mniej dystansu do rodzimych mieszkańców i poczuć lokalne wibracje, to jest właśnie miejsce dla Ciebie! 

budva st wyjazdy z najlepsza ekipa

Miksujemy chill ze zwiedzaniem

Zakwaterowani w centrum Dalmacji organizujemy dla chętnych codziennie wycieczki, na których poznajemy zarówno regiony chorwackie, jak i okoliczne kraje. Możesz praktykować smażing i plażing całymi dniami, albo odkryć Bośnię i Hercegowinę, wykąpać się wodospadach, poczuć orientalny klimat Mostaru, który wzbogacony o meczety, zapełniony ulicznymi sprzedawcami oferuje bałkańskie pamiątki w najlepszym wydaniu, a to wszystko 2 godziny jazdy od Makarskiej. Morską bryzę poczujemy na rejsie po dalmatyńskich otokach – wyspa Hvar znana z najlepszego życia nocnego i lawendy, a wyspa Brač z najpiękniejszej plaży i niesamowicie czystej wody. Na powrocie kapitan statku rozkręca imprezę i rozśpiewanym statkiem zawijamy do portu. Dodatkowo wizyta w słynnym Dubrowniku, rafting na rzece oraz malowniczy Split, który od 2023 roku gości w programie wyjazdu jest wisienką na torcie. 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat wyjazdu? Szukasz osoby do pokoju? Sprawdź grupę wyjazdu do Chorwacji > Chorwacja z Anią #ważneZkim

Kiedy imprezować?

Cały czas! Podczas wieczorów w Makarskiej uaktywniamy się w klubach i na plażach. Nieobce jest nam karaoke, tańce do rana i wspólne wschody słońca nad morzem. Integracje łączone z grą we flanki odbywają się na centralnym placu i w naszym wydaniu są prawdziwą atrakcją turystyczną. Przyciągają zarówno innych turystów jak i lokalsów. Zresztą Chorwacja jest na tyle popularnym kierunkiem, że nie raz spotykamy naszych byłych uczestników (którym metryka już nie pozwala na uczestnictwo w naszych wyjazdach:)) właśnie w Makarskiej. Chętnie dołączają się do nas, z łezką wspominając tamte szalone lata 😉 Śmiało przyświeca nam dewiza: nie spać, zwiedzać, … imprezować!