fbpx

Europejskie miasta w wiosennej szacie! 

Amsterdam 

O tej porze roku pełen tulipanów jest nie tylko słynny targ kwiatowy, ale także każdy zakątek miasta. Blisko 9 tysięcy kamienic z XVI, XVII i XVIII wieku przystraja się niezliczonymi donicami z kwiatami. Podczas gdy w centrum królują rowerzyści, okoliczne kanały zapełniają się pływającymi barami i ogródkami piwnymi. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie 😉 

Paryż

Miasto pełne zieleni, parków, ogrodów i zanurzonych w nich pałaców, pięknych kamienic, katedr i wszelkiego rodzaju zabytków znanych z książek, filmów, obrazów i piosenek w maju prezentuje się najlepiej! Wraz z wiosną zaczyna się leniwe paryskie życie, które toczy się przy winie i dobrym jedzeniu nie tylko w lokalnych restauracjach i kawiarniach, ale przede wszystkim na miejskich łąkach, polanach i bulwarach pełnych barów, leżaków i plaż miejskich ciągnących się kilometrami wzdłuż Sekwany! 

Praga 

W tym mieście zimne piwo w letnim słońcu smakuje najlepiej! A gdzie byśmy się na to piwo nie wybrali, tam na pewno będzie ciekawie. W końcu położona w centralnej Europie stolica Czech skupia zabytki charakterystyczne dla wszelkich stylów architektonicznych, a nad wszystkim dumnie czuwa spoczywający na pobliskim wzgórzu zamek Hradczany! 

Belgrad i Sarajewo

Stolica Serbii – Belgrad, jest położony na licznych wzgórzach w miejscu, gdzie Sawa wpada do Dunaju. Miłośnicy zwiedzania będą pod wrażeniem niecodziennej brutalistycznej architektury i licznych muzeów. Miłośnicy nocnego życia będą mogli przez całą noc włóczyć się po lokalnych klubach i barach. Spragnieni relaksu mogą odnaleźć spokój podczas rejsu po Dunaju! 

Równie nastrojowo jest położone Sarajewo! 

Malowniczo wkomponowana w urokliwą dolinę stolica Bośni i Hercegowiny ma charakter górskiego miasteczka z bardzo orientalnym klimatem. Poeta Velimir Milošević opisał to miejsce jako „serce rzucone między góry” – międzykulturowa Bośnia w soczewce, „miasto wszystkich”, w którym od wieków cerkwie, katedry, synagogi i meczety znajdowały się w odległości kilku kroków od siebie. A wszystko to skąpane w soczystej majowej zieleni! 

Ryga, Sztokholm, Helsinki, Tallin czyli BalticTrip 

Nadbałtyckie stolice Łotwy, Szwecji, Finlandii i Estonii łączy kameralny klimat, kolorowe kamieniczki, bliskość morza i natury. W maju wszystkie te miasta dosłownie rozkwitają! Na północy wiosna jest tak intensywna jak nigdzie indziej! Co więcej, do wszystkich tych miast dopłyniemy promami, na których do rana będziemy bawić się w barach, klubach, dyskotekach i na karaoke! Do tego, w tej części świata wiosenne noce są z każdym dniem coraz krótsze i jaśniejsze! 

Budapeszt 

Wiosna w Budapeszcie to liczne festiwale odbywające się niemal każdego dnia w muzeach, salach koncertowych, galeriach, klubach, kościołach, halach targowych, a nawet na statkach, ulicach i placach. 

Plac Bohaterów, przyjemny park miejski, Wyspa Małgorzaty, Füvészkert (ogród botaniczny) znajdujący się w środku miasta, parki i zielone wzgórza Budy są przepiękne o tej porze roku, a promenada Tóth Árpád sétány w dzielnicy zamkowej różowieje od kwitnących drzew wiśniowych. Wiosna tworzy również odpowiedni nastrój do wysłuchania lokalnych bajek, legend i mitów! 

Idealnym zakończeniem dnia będzie relaks w jednej z licznych łaźni! Niektóre z nich pochodzą jeszcze z czasów osmańskich! Coraz cieplejsze noce należą do słynnych barów w ruinach, czyli podwórek i mieszkań w starych kamienicach, które zostały przekształcone na miejsce spotkań przy piwie!

I właśnie dlatego warto odwiedzić te miasta wiosną! Polecamy! 

P.S. wszystkie nasze City Breaki znajdziecie, zawsze tutaj: https://st.pl/wyjazdy/city-break