fbpx

Zastanawiałeś/zastanawiałaś się kiedyś, jak połączyć przyjemne z pożytecznym? Skąd wziąć pieniądze na podróżowanie? Zdradzimy Wam tricki, w jaki sposób można to pogodzić 😊

Podróżowanie to jedna z tych aktywności, która jest atrakcyjna dla każdego. W obecnych czasach
z łatwością możemy przemieszczać się z punktu A do B, z laptopem lub telefonem w dłoni z dostępem do Internetu. Wiele ludzi podróżuje jednak sporadycznie, a połączenie tego ze studiowaniem to już dla nich ogromne wyzwanie. Życie w podróży wymaga energii, pasji, zaangażowania i stałej chęci odkrywania. Jak zatem się do tego zabrać?

Pieniądze – jak zarobić na wyjazd?

Możliwości jest wiele. Linie lotnicze oferują często tanie bilety, które możemy kupić już za 8 czy 16 zł. Pieniądze ze „ze świąt czy urodzin” wystarczą Wam na zwiedzenie ciekawego miejsca
i zjedzenie czegoś dobrego!

Druga z opcji to znalezienie dorywczej pracy – inwentaryzacja, rozkładanie towaru na półkach czy roznoszenie ulotek. Może nie jest to praca marzeń, ale z pewnością na pokrycie kosztów noclegu, np. w Bergamo – wystarczy!

Gdzie szukać ofert pracy? Warto zajrzeć na Stefa Job czy przejrzeć grupy na Facebooku skupione w Twoim mieście.

Ciekawym miejscem jest również portal Oferia, gdzie znajdziecie zlecenia dotyczące tłumaczeń, pisania opinii, tworzenia newsów na strony itp.

Sposób na „biznes”

Jesteś uzdolniony w jakiejś dziedzinie? Znasz język? Potrafisz w jasny sposób przekazać tę wiedzę drugiej osobie? Spróbuj udzielać korepetycji!

To sposób idealny dla studenta. Dopasowujesz godziny korepetycji do swojego planu zajęć,
a dodatkowo możesz zarobić w przyjemny sposób. W czasach nauczania zdalnego, popyt na korepetytorów jest ogromny. Średnia stawka za godzinę korków wynosi ok. 50-60 zł. Ty ustalasz kwotę, sam decydujesz z iloma osobami chcesz pracować. Wszystko to również zależy od Twojego czasu i możliwości.

Gdyby tak spojrzeć, to można zarobić spore pieniądze w jeden tydzień. Wyobraź sobie sytuację,
że masz tylko 2 uczniów w ciągu tygodnia, którym udzielasz korepetycji po 2 godziny.

2 uczniów x 2 godziny x 60 zł = 240 zł/tydz, co miesięcznie daje Ci 960 zł za 4h pracy tygodniowo.

Warto napisać ogłoszenie na grupach na Facebooku czy na OLX.pl.

Zjeść ciastko i mieć ciastko

Jak w łatwy sposób trochę zaoszczędzić i nie wydać pieniędzy na głupoty?

Warto brać udział w konkursach – można wygrać bilety na koncert, voucher na darmowe jedzenie czy wizytę w salonie kosmetycznym.

Wystarczy trochę kreatywności i pomysłu! To zdecydowanie odciąży studencki budżet.

Korzystaj z kodów zniżkowych – wychodząc w nocy z imprezy nie chcecie tłuc się autobusem? Dzwonicie po taksówkę, ale kwota przejazdu jest kolosalna? Skorzystaj z kodu zniżkowego, który często oferuje Bolt czy Taxify!

Szybki fast-food? McDonal’s, KFC, Burger King często posiadają kupony, które gwarantują dużą ilość jedzenia za małe pieniądze!

Przejrzyj zawartość swojej szafy

W Twojej szafie jest za dużo ubrań i nie wiesz co z nimi zrobić? Wyprzedaż to świetny pomysł na biznes i pozbycie się zbędnych rzeczy. Pomocna okazać się może aplikacja Vinted, OLX.pl czy grupy na Facebooku.

Planuj swój budżet z wyprzedzeniem

Dla wielu zmora, ale jakże pomocny – EXCEL! Pomoże on z góry zaplanować budżet na wyjazd, a także kontrolować ile wydaliście, a ile powinniście jeszcze odłożyć. To dobra opcja dla tych, którym pieniądze „magicznie” giną z konta/portfela, a nikt nie wie „jak to się stało?”.

Autostop? Nie bój się!

To opcja czasochłonna, męcząca, ale bardzo odciążająca nasz portfel. Pomocna może okazać się Wikipedia dla autostopowiczówHitchwiki. Znajdziecie tam porady gdzie najlepiej łapać stopa, jakie tabliczki przygotować.

Pamiętajcie, że gdzieś tam, jest ktoś, kto z pewnością Was zabierze. ZAWSZE!

Erasmusy i zagraniczne staże

Wyjazdy w ramach programów stypendialnych Erasmus oraz oferty staży zagranicznych to również świetna opcja do zwiedzenia ciekawych miejsc. To zdecydowanie połączenie studiowania z podróżowaniem. Wyjechać możecie wszędzie! To okazja nie tylko do spotkania się z inną kulturą, ale również złapanie pracy w firmie, która skupiona jest wokół Waszego kierunku. Wydajecie nie więcej niż w Polsce, zwiedzacie Europę i zyskujecie cenne doświadczenie.
Same ogromne możliwości!

Jak widzicie – jeśli się chce, to można! Oczywiście, nie każdy chciałby udzielać korepetycji
czy wypakowywać towar na sklepowe półki, ale istnieją jeszcze inne możliwości, jak w prosty sposób zarobić i wyjechać na wymarzony odpoczynek.