fbpx
Myśląc o rozpoczęciu przygody z narciarstwem warto pamiętać, że jest to sport angażujący całe ciało. Począwszy od mięśni nóg, poprzez mięśnie brzucha, grzbietu a nawet ramion.  Dlatego, zanim wybierzecie się pierwszy raz na stok, a dawno nie wstawaliście z kanapy, możecie popracować nad swoją kondycją fizyczną. Dzięki temu na wyjeździe będziecie mogli skupić się na jeździe, zamiast na bolących mięśniach.

Gdzie rozpocząć naukę jazdy na nartach?

Zdecydowaliście się i chcecie ruszać na stok? Super! Czas pomyśleć o odpowiednim stroju. Zakupy dobrze zacząć od rzeczy podstawowych – spodnie narciarskie, kurtka, odzież termoaktywna, rękawiczki, itd. Dobry strój nie tylko chroni przed zimnem, ale też zapobiega urazom. Bezpieczeństwo to podstawa, dlatego pamiętajcie o zaopatrzeniu się w kask i gogle.

Kolejnym krokiem jest wybór miejsca i czasu, w którym zaczniemy przygodę z narciarstwem. W zależności od budżetu i upodobań możecie zdecydować, czy zaczniecie w Polsce, czy za granicą. Szczerze mówiąc, wysoki stosunek polskich cen do warunków zachęca do wybrania się na „freeski”, w Alpy. Takie wyjazdy odbywają się głównie w  grudniu, marcu i kwietniu. W tym czasie cena zakwaterowania zawiera również skipass, dlatego całkowity koszt wyjazdu jest dużo niższy niż w innych terminach, a warunki narciarskie świetne. Przy wyborze oferty zwróćcie szczególną uwagę na ilość niebieskich tras (najłatwiejszych) w danym ośrodku. Wiadomo, że nikt nie chce jeździć przez 6 dni na jednej trasie.

Jeśli nie możesz się jeszcze zdecydować czy zacząć przygodę z nartami czy snowboardem, przeczytaj nasz artykuł.

Czy używany sprzęt narciarski to dobry pomysł?

Na pierwszy wyjazd nie warto kupować własnego sprzętu. Dlaczego? Łatwo go zniszczyć, jest kosztowny i jeszcze nie mamy pewności czy użyjemy go więcej niż raz. W każdym większym ośrodku narciarskim znajduje się wiele wypożyczalni sprzętu narciarskiego. Warto wiedzieć, że im bliżej stoku, tym ceny będą wyższe. Jeżeli wybieracie się na wyjazd zagraniczny to zdecydowanie bardziej się opłaca wypożyczyć sprzęt w Polsce. Zapłacicie mniej niż na miejscu, a zaoszczędzone pieniądze będziecie mogli przeznaczyć na instruktora i pyszne, rozgrzewające Bombardino.

No właśnie. Jeżeli chcecie zacząć przygodę z narciarstwem, to koniecznie zdecydujcie się na szkolenie z instruktorem. Są to dodatkowe koszty, ale instruktor zadba o Wasze bezpieczeństwo, pomoże postawić pierwsze kroki, pokaże co i jak, a jeśli spanikujecie, pomoże przedostać się na dół wyciągu. Poza tym, najważniejszym argumentem, który powinien Was przekonać jest fakt, że z instruktorem macie pewność, że nauczycie się prawidłowej techniki. Wszak łatwiej się uczy niż poprawia swoje złe nawyki.

To co, gotowi na białe szaleństwo? Znajdziesz je w zimowej ofercie wyjazdów Student Travel.


léčba tinnitu http://platforma-reset.cz/ lék na nachlazení