fbpx

Siedzisz w autokarze i zastanawiasz się czy dokonałeś dobrego wyboru. W pokrowcu masz snowboard, kupiony chwilę przed wyjazdem, na wyprzedaży. W torbie podróżnej jeszcze nowe spodnie i kurtkę z Burtona. Przez ostatni miesiąc naoglądałeś się wielu filmów o super pro-snowboardzistach ze snowparku i backcountry. Przed snem wizualizowałeś sobie jakie niesamowite tricki i zjazdy na krawędzi będziesz robić już niedługo na alpejskich stokach. Jeśli zastanawiasz się, czy dasz radę i czy ten sport jest dla Ciebie to odpowiedź jest prosta: tak! Jeśli zaszedłeś już tak daleko, nie cofaj się nawet o krok. Grunt to chęci i pozytywne nastawienie do tematu. Poza tym, zawsze po wyjeździe możesz sprzedać deskę i kupić  narty freestylowe…

Wyjazd na narty czy snowboard?

Nie umiesz się zdecydować. Wybrać narty czy snowboard?

Może pomoże Ci mała podpowiedź. Jeśli jeździsz na deskorolce, czy longboardzie, zdecydowanie prościej będzie Ci zacząć jeździć na snowboardzie. Rolkarzom polecam narty, chociaż nie ma na to reguły. Warto spróbować jednego i drugiego, potem na spokojnie podjąć decyzję.

Osobiście, od zawsze kocham narty, a jeszcze bardziej pokochałam je gdy poznałam freestyle i freeride. Myślę, że nieważne na czym jeździsz, ważne żebyś odczuwał z tego radość. A zimowa jazda nigdy się nie nudzi. Cały czas ktoś wymyśla nowe rozwiązania sprzętowe, które trzeba wypróbować, pojeździć na nowym snowparku, pojawiają się edity super narciarzy i snowboardzistów robiących nowe tricki w dziwnych miejscach.

Czy wyjazdy narciarskie są teraz w modzie?

Moda dociera do nas falą z zachodu, zwykle z lekkim opóźnieniem. Trendy się zmieniają, ale na szczęście dobre tricki i, co najważniejsze, dobra, techniczna jazda, zawsze są w cenie. Freestyle na snowboardzie i freeski stają się coraz bardziej popularne i co ważniejsze – coraz łatwiej dostępne. Jeśli zaczynasz stawiać swoje pierwsze kroki, zainwestuj w instruktora i porządnie ogarnij podstawy! Wtedy z czystym sumieniem możesz zacząć się tym bawić.  

Aktualnie w polskim świecie narciarskim i snowboardowym brakuje młodego pokolenia, którego pasją jest spędzanie czasu na stoku, zamiast przed komputerem. Jeśli macie młodsze rodzeństwo czy dzieciaki, weźcie je ze sobą na stok. Nieważne w jakim wieku jesteś, jeździj, jeździj, jeździj. Oczywiście w górach! Żeby zobaczyć prawdziwych freestylowców warto wybrać się na zawody. Coraz popularniejsze stały się wydarzenia, takie jak freestylowe contesty dla freeskierów i snowboardzistów. Na zachodzie takich eventów jest cała masa, w Polsce najpopularniejszymi są Lublin Sportival, Oscyp Snowboard Contest, Winter Sports Festiwal, Snowfest Festiwal, Girls Jam czy Easter Jam. Warto śledzić te wydarzenia i zobaczyć te popisy na żywo, polecam!

Chcesz wyjazdów zimowych? Znajdziesz je na stronie z wyjazdami narciarskimi.