fbpx

Całą zimę czekaliśmy na ten moment, gdy kurtki zimowe odstawiamy do szafy. W powietrzu czuć wiosnę, a ilość słońca przypomina nam, że sezon na opalanie tuż-tuż. Pełni energii i optymizmu ochoczo przeglądamy Instagram, w poszukiwaniu miejsc na kilkudniowy wypad. Plaża, wycieczka czy duże miasto? Pomysłów na weekend majowy mamy przynajmniej kilkanaście a podróże poza sezonem mają kilka ogromnych plusów.

Majówka 2022cena?

Cena nie raz determinuje wybór kierunku, na który decydujemy się jechać. Tutaj należy przypomnieć, że wyjazd przed sezonem turystycznym potrafi uratować nasz wakacyjny budżet. Najbardziej znane miejscowości pobytowe na wybrzeżu włoskim, chorwackim czy albańskim przeżywają prawdziwe oblężenie podczas miesięcy letnich. Natomiast w niskim sezonie turystycznym chętnie przyjmują klientów w atrakcyjnych cenach. Brak tłumów na miejscu jest dodatkowym atutem. Można oglądać atrakcje bez konieczności wcześniejszych rezerwacji i przeciskania się miedzy turystami. Na plażach nie walczymy o każdy skrawek przestrzeni, za to możemy cieszyć się morzem, ciepłym piaskiem pod stopami i słońcem. A atmosfera zachęca, żeby wskoczyć w bikini, zażyć kąpieli i wrócić do domu z piękną opalenizną, wypoczętą głową i masą wspomnień.

Wyjazd na Majówkę – kiedy?

Praca czy uczelnia mogą nam pokrzyżować wyjazdowe plany w ciągu roku. Właśnie to jest jednym z powodów dlaczego przerwa majowa jest świetną okazją, żeby skorzystać z podróży. Nie przejmujemy się koniecznością brania urlopu czy nieusprawiedliwionych nieobecności na studiach. Wystarczy spakować walizkę, podlać kwiatki i ruszamy w drogę. Wyjazdy majowe z kategorii zwiedzanie specjalnie są szyte z myślą o tych, którzy szukają krótszych wycieczek, a jednocześnie chcą zobaczyć i przeżyć jak najwięcej. Krótszy wyjazd nie oznacza wcale, że zobaczymy mniej! O tyle o ile w lecie królują wyjazdy pobytowe lub dłuższe wycieczki objazdowe, to na majówkę biura podróży dopasowują liczbę dni do naszych możliwości czasowych. Stąd duża ilość krótszych wyjazdów zahaczających o dni wolne od pracy.

Ofert majówki

Oferta majówkowa również jest często bardziej różnorodna. Znajdziemy tam wyjazdy, na które możemy wybrać się tylko raz w roku – Słowenia, Rumunia czy wyprawa na fiordy. Dodatkowo na południu Europy wiosenna aura sprawia, że mamy więcej chęci do zwiedzania, nie czuć jeszcze sierpniowego gorąca. Państwa im bliżej lata tym bardziej ochoczo znoszą wszelkie obostrzenia związane z wjazdem. Wystarczy wybrać kierunek, odkurzyć walizkę i w drogę!

Student Travel majówka

Różnorodność kierunków, na które możemy jechać przyprawia o zawrót głowy. Z pomocą przychodzi ST, które już kilkanaście miesięcy wcześniej sprawdziło, gdzie będą najlepsze miejscówki na chill, imprezę, albo zwiedzanie. Startujemy już za kilka tygodni. Dobry czas na szybki reset, poczujmy przedsmak lata 2022!