fbpx

Wielu osobom egzotyczne wakacje kojarzą się głównie z wysokimi kosztami, jednak dzisiaj zorganizowanie ciekawej podróży do mocno oddalonych krajów nie musi wcale być bardzo kosztowne. Dobrze zaplanowany wyjazd stanowi klucz do sukcesu, ponieważ z opracowanym planem noclegów, transportu, a także programem wycieczek oszczędzisz zarówno pieniądze jak i czas. 

Jak zaplanować egzotyczne wakacje 2023? 

Jeżeli nie miałeś jeszcze okazji odwiedzić żadnego egzotycznego kraju, to wakacje 2023 stanowią świetny moment na odbycie tej niezapomnianej przygody. Ciekawą wyprawę możesz zorganizować sam, na własną rękę, ale tak naprawdę mało kto z nas wie tyle o danym kraju, by czuć się bezpiecznie i ma czas na poszukiwanie najlepszych rozwiązań turystycznych. 

Wtedy z pomocą przychodzą biura podróży, które oferują ciekawe wyjazdy z opracowanym programem wycieczek dla osób w każdym wieku.Ponadto wybierając biuro podróży nie musisz martwić się ani o transport ani o wyżywienie, a wszelkie informacje na temat wyjazdu uzyskasz od wykwalifikowanej obsługi. 

Najbardziej popularne kierunki egzotycznych wakacji Polaków 

Z racji tego, że wakacje egzotycznie nieustannie zyskują na popularności, mogliśmy wytypować kilka najbardziej popularnych kierunków turystycznych wybieranych przez Polaków. Do najbardziej znanych państw należą oczywiście Egipt, Turcja, Tajlandia oraz Tunezja. 

Egzotyczne wakacje w Tajlandii

W Tajlandii czekają na Ciebie przepiękne plaże, krystalicznie czysta woda i drinki z palemką pod palmą. Wielu turystów wybiera ten kierunek ze względu na wyjątkowe smaki tajskiej kuchni i niepowtarzalny klimat zapewniany przez mieszkańców. Niezależnie od tego czy marzysz o spokojnym wypoczynku na plaży i tajskich masażach, czy liczysz na imprezy do białego rana, wakacje w Tajlandii z pewnością Cię nie zawiodą. 

Wyjazd do słonecznego Egiptu 

Egipt stanowi doskonały kierunek wypraw wszystkich osób kochających słońce i ciepło, ponieważ temperatura w ciągu dnia oscyluje tu głównie w granicach 30 stopni Celsjusza. To oznacza, że jest tam naprawdę ciepło, a nawet gorąco, dlatego też ważne jest zabranie ze sobą odpowiednich kremów do opalania z filtrem UV. Urlop spędzony w Egipcie to gwarancja pięknej pogody, i ciekawych atrakcji turystycznych, takich jak zachwycające piramidy. Wśród popularnych atrakcji turystycznych wyróżnia się również wycieczki na wielbłądach po pustyni. 

Wycieczka do Turcji 

Turcja stanowi zachętę głównie dla osób, które fascynują się kulturą bliskiego wschodu, zwłaszcza, że wycieczki nie są zbyt kosztowne, a biura podróży często organizują promocje. Turyści mają możliwość wyboru trybu podróży, jest to albo pobyt stacjonarny albo wycieczki objazdowe. Dzięki temu każdy znajdzie tam coś dla siebie i doświadczy upragnionych wrażeń. 

Odpoczynek w klimatycznej Tunezji

Tunezja charakteryzuje się ciepłym klimatem oraz zapierającymi dech w piersiach, malowniczymi krajobrazami. Ceny wyjazdów do Tunezji poza okresem letnim, kiedy tam wciąż jest bardzo przyjemną są dosyć przystępne. Ogromną zaletą wyjazdu do Tunezji jest niezwykła gościnność tamtejszych mieszkańców, którzy zawsze służą rada i pomocą. Warto jednak pamiętać, że trzygwiazdkowy hotel w Tunezji nie gwarantuje takiego samego standardu jak trzygwiazdkowy hotel w Polsce, ale zwykle to nie zniechęca turystów.