fbpx

Lipiec, sezon wakacyjny w pełni, więc to najlepszy moment na urlop. Tylko dokąd by w tym roku pojechać? Grecja? W sumie fajnie byłoby poznać bliżej tamtejszą kulturę, zobaczyć te słynne Meteory, a może nawet popłynąć na Rodos. Ale… tam jest chyba jednak trochę za gorąco. Zresztą, przecież to taki kawał drogi! Samolotem trzeba by było lecieć, a ciocia Helenka jak dwa lata temu leciała na wczasy, to do tej pory nie może patrzeć na te latające potwory. Raczej sobie odpuszczę… To może w takim razie Włochy? Piękne, to fakt, ale… chyba już mi się przejadły. I to dosłownie.

Rejsy statkiem po Bałtyku – dla kogo?

A gdyby tak w miejsce samolotu dać pokład luksusowego statku, a zamiast przeludnionych plaż Adriatyku- perły basenu Morza Bałtyckiego? Tak jest! Ruszamy na podbój Północy! Wciąż jeszcze nieodkryta Skandynawia to idealne miejsce na romantyczny wyjazd z ukochanym, szaloną wyprawę z paczką znajomych, a nawet spokojny urlop z gromadką dzieci.

Co zobaczyć podczas rejsu po Bałtyku?

Punktem obowiązkowym podróży po Skandynawii powinna być słynąca z Nagrody Nobla Szwecja. Zamek Królewski w Sztokholmie, wapienne formacje skalne na Gotlandii, czy leżący w pobliżu koła podbiegunowego Park Narodowy Abisko to tylko niewielka część tego, co ma nam do zaoferowania ten kraj.

Odwiedzając Norwegię warto zaś zwrócić uwagę na Lofoty, czyli malownicze wysepki z niezwykłymi, czerwonymi domkami. Nie można w tym miejscu nie wspomnieć o norweskich fiordach. Wrażenie, jakie wywołują te potężne rozpadliny skalne, nie sposób opisać słowami. Preikestolen czy Język Trolla trzeba po prostu zobaczyć!

Dania to z kolei miejsce idealne, by zamienić wakacyjną rutynę na niezapomniane wycieczki rowerowe. Tam rower jest wszędzie mile widziany, podobnie jak turysta, który preferuje ten aktywny sposób zwiedzania. Z pewnością pomocne okażą się dobrze rozwinięta infrastruktura rowerowa i powszechna dostępność jednośladów.

A na koniec nie dajcie się zwieść stereotypom o wiecznej zimie. Finlandię można zwiedzać przy każdej pogodzie. Latem, kiedy nie ma tam śniegu, a słońce świeci przez całą dobę, można spacerować, pływać kajakiem i łowić ryby, zimą zaś korzystać z sauny, która ma również właściwości lecznicze. Będąc w Finlandii koniecznie pamiętajcie o Laponii! Tam Święty Mikołaj urzęduje bez względu na porę roku.

Eleganckie restauracje, kasyna i masa międzynarodowej rozrywki to gwarancja wyjątkowej podróży, podczas której każdy będzie mógł poczuć się jak na Titanicu. A co jeśli dodamy do tego dziewiczą przyrodę, zapierające dech w piersiach fiordy oraz skandynawski klimat? Wtedy otrzymamy przepis na niezwykłą, morską przygodę i wakacje na statku. Ahoj!

– Ola, uczestniczka wyjazdów, zajawkowa blogerka